Juniorkowe kuchcikowo-na zdrowo. Hania Bogusławska z grupy Misie i Martyna Bogusławska z grupy Jeżyki z Juniorka 2 Placuszki z cukinii. Przepis: Składniki: – jedna większa cukinia – 400g -dwa jajka -cztery łyżki mąki pszennej – 70g -jedna łyżka kwaśnej śmietany 18% lub jogurt naturalny -jeden średni ząbek czosnku -garść cienkiego szczypiorku -koperek do posypania -przyprawy: szczypta pieprzu i cukru oraz 1/3 łyżeczki soli -łyżka oleju lub oliwy do smażenia Jedną większą cukinię umyć zimną wodą. Odciąć oba końce, ale nie obierać ze skórki. Cukinię zetrzeć na tarce na małych lub średnich oczkach. Do miski ze startą cukinią wbić dwa jajka. Średni ząbek czosnku obrać i przepuścić przez praskę. Posiekać też garść cienkiego szczypiorku. Kolejno dodać też cztery nie płaskie łyżki mąki pszennej. Dodać łyżkę kwaśnej śmietany oraz przyprawy. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Nagrzać dobrze patelnię, wlać łyżkę oleju lub oliwy i usmażyć. Posypać świeżo posiekanym koperkiem. Smacznego.