Juniorkowe kuchcikowo- na zdrowo SKŁADNIKI na jedną dużą bułkę – mąka pszenna typ 650- 400g – ciepła woda- 150ml – jogurt naturalny- 100g – sól- 10g – oliwa- 10ml – drożdże świeże- 25g/ drożdże suche- 7/8g – żółtko do posmarowania ciasta – sezam do posypania ciasta PRZYGOTOWANIE Wsyp mąkę do miski. Przygotuj rozczyn. W tym celu wlej ciepłą wodę do szklanki, dodaj drożdże oraz jedną łyżkę mąki (odmierz ją z ilości wcześniej wsypanej do miski). Dokładnie wymieszaj, do momentu, aż w szklance nie będzie żadnych grudek drożdży ani mąki. Odczekaj 5-10 minut, aby drożdże zaczęły działać. Po upływie 5-10 minut wlej do miski jogurt naturalny oraz zawartość szklanki z przygotowanym wcześniej rozczynem. Dodaj sól i oliwę. Całość wymieszaj łopatką. Gdy składniki wstępnie się połączą, przełóż ciasto na blat i zacznij wyrabiać je rękami. Jeżeli ciasto mocno klei się do rąk, można je delikatnie podsypać mąką. Dno i brzegi miski wysmaruj odrobiną oliwy. Gotowe ciasto przełóż do miski. Całość przykryj folią spożywczą i odczekaj godzinę, aż ciasto wyrośnie. Po godzinie zagrzej piekarnik do temperatury 200*C, grzanie góra-dół. Blachę z piekarnika wyłóż papierem do pieczenia. Przełóż ciasto na papier do pieczenia i delikatnie je rozwałkuj- tak, aby uzyskało okrągły kształt o średnicy ok. 28-30 cm. Weź jajko, oddziel żółtko od białka. Żółtko rozmieszaj widelcem i posmaruj powierzchnię bułki przy użyciu pędzelka. Całość posyp sezamem. Piecz ok. 25 minut w piekarniku nagrzanym do 200*C. Odczekaj, aż bułka ostygnie po wyjęciu z piekarnika, zanim zaczniesz ją kroić.