Spotkanie z ratownikami medycznymi. 8 kwietnia 2024 roku w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć ratowników medycznych👨🏼‍⚕️ Podczas wizyty naszych gości dzieci miały okazję uczestniczyć w edukacyjnych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i ratowania życia ❤️‍🩹 Ratownicy medyczni przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy, co pozwoliło dzieciom zapoznać się z podstawowymi technikami ratowania życia i spróbować własnych sił, ćwicząc na misiach 🐻 Dzieci miały również możliwość posłuchania swojego bicia serca 💓 za pomocą specjalistycznego sprzętu. Podczas spotkania dowiedziały się również o codziennej pracy ratowników medycznych i ważności ich roli w społeczeństwie. Nie zabrakło zabaw i przykładów z życia, dzięki którym mogły bardziej utrwalić sobie numer alarmowy 🚑 Opowiadali o swojej pracy oraz jak można zapobiegać różnym sytuacjom zagrożenia. Całe spotkanie było z pewnością edukacyjne, ale także inspirujące i przyniosło dzieciom wiele pozytywnych doświadczeń związanych z bezpieczeństwem i ratowaniem życia 🩺🥼 Dzieci otrzymały słodki poczęstunek w kształcie serduszka, a nasi goście podziękowania. Bardzo dziękujemy za przybycie pani Monice oraz panu Maciejowi ❤️