Wczoraj nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu wraz z gościem specjalnym, czyli Barsą- psem policyjnym. Policjanci przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak na tym spotkaniu największą gwiazdą była „Barsa”, pies patrolowo-tropiący, która pod kierunkiem opiekuna zaprezentowała swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia – tresury. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się, jak pies reaguje na komendy policjanta. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.