Z przyjemnością informujemy, że nasze ciocie wzięły udział w 3-dniowych warsztatach pt. „Dziecięce programowanie”. Warsztaty poprowadziła Pani Monika Lentacz z Olsztyna- edukatorka umiejętności cyfrowych i kodowania, znakomity nauczyciel, szkoleniowiec, wspaniały człowiek.

Pani Monika otrzymała nominację Kapituły Redakcji „Polski Times” do tytułu „Osobowość Roku 2019″w kategorii „Nauka”. Pani dyrektor na każdą placówkę zakupiła maty edukacyjne do kodowania na dywanie wraz z akcesoriami oraz po 2 Geniboty – są to inteligentne roboty edukacyjne pozwalające w ciekawy sposób wprowadzić najmłodszych w świat nauki. Robot jest uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji do nauki programowania, po wydaniu mu odpowiednich poleceń może odgrywać rytm, dodawać i odejmować, rysować figury oraz poruszać się po przygotowanej linii.
Podczas szkolenia ciocie zapoznały się z ciekawymi programami i aplikacjami online oraz sposobami kodowania w terapii pedagogicznej. Poznały elektroniczne urządzenie, które pozwala na podłączenie przedmiotów codziennego użytku do komputera. Przedmioty te, po podłączeniu, mogą zastąpić przyciski myszki czy klawiatury. To zaczynamy zabawę z programowaniem i kodowaniem! 😀